Expositie Ine van der Horn
Vanaf 1 juni is er in de kerk een expositie te zien van Ine van der Horn, beeldend kunstenaar uit Utrecht, maakt (delen) van menselijke figuren in leer. Soms wordt dit basismateriaal gecombineerd met andere materialen, zoals glas, textiel, metaal of hout.De presentatie in het kerkje van Bears bestaat uit drie grote groepswerken (Wachters, Herinneringen en Geboorte) en een aantal losse werken die samengevoegd worden en één geheel gaan vormen. Deze expositie is daarmee uniek en eenmalig.
De bezoeker aan het kerkje wordt door het werk meegenomen in een verhaal, het verhaal dat het werk openbaart. Voor eenieder is daarmee het verhaal uniek en waar.
Het werk functioneert als het ware als een spiegel waarin ieder in het werk kan zien wat hij of zij wil zien. De werken van Ine verbeelden de dieper gelegen lagen van de mens. Het werk laat de toeschouwer nadenken over zichzelf en roept vragen op. Hoe sta jezelf in het leven? En in de maatschappij?
Het enthousiasme, de passie en openheid van Ine maken dat de toeschouwer geboeid wordt door het verhaal achter elk werk. Ze wil ook graag het verhaal van de toeschouwer horen en vertaalt dat verhaal door naar het kunstwerk dat men zojuist ervaren heeft.
Door deze ontmoetingen en verhalen ontstaan ideeën voor nieuwe werken.
Ine van der Horn, geboren in Hengelo (ov) in 1961, heeft haar opleiding gevolgd aan de kunstacademie (AKI) in Enschede en is afgestudeerd in 1987.
naar de agenda »